ماکسی یک مربی برای کودکان خاص

  0
 1461

تا به امروز ربات های بسیاری برای کمک به انسان و انجام کارهای روزانه و مبتنی بر هوش خلق شده است اما شرکت iRobot CTO در اقدامی تازه رباتی خلق کرده اند که تنها برای کمک به کودکان خاص است.

کودکان خاص همچون مبتلایان به اوتیسم و جامعه گریزی و یا کودکانی که توانایی برقراری ارتباط و انجام کارهای روزمره اجتماعی را ندارند.

Moxie یک ربات هوشمند است که طراحی ظاهری چشمگیر آنرا جیم هنسون و کمپانی پیکسار بر عهده داشته است اما برنامه سازی آن بر اساس طرح های روانشناسی توسط استاد مایکرو Matarić و استاد پائولو پیرجیان انجام شده است.

این شرکت مجموعه ای از فیلم ها را با نام Moxie منتشر کرده است که یک صفحه نمایش چهره ای کاملاً رسا همراه با حرکات بدن انیمیشنی را برجسته می کند. با توجه به تمرکز خود بر آموزش و پرورش در دوران کودکی ، از متخصصان علوم اعصاب و متخصصان رشد کودک نیز برای استفاده از این محصول استفاده کرده است.

                              

پیرجانیان ، مدیرعامل شرکت در بیانیه ای گفت: "ما در یک نقطه مهم قرار داریم تا بتوانیم با فناوری ارتباط برقرار کنیم." وی گفت: ما در حال بازاندیشی و بازآموزی نحوه عملکرد متقابل انسان و ماشین فراتر از دستورات کلامی ساده ، برای تولید نسل بعدی محاسبات ، و به قدرت رسیدن یک کلاس جدید از ماشینهای قادر به تعامل اجتماعی سیال هستیم. Moxie نوع جدیدی از روبات ها است که توانایی درک و بیان احساسات را با گفتار احساسی ، بیان چهره باورنکردنی و زبان بدن ، بهره گیری از روانشناسی و عصب شناسی انسان برای ایجاد پیوندهای عمیق تر دارد. "

این ربات هر هفته روی یک موضوع متفاوت تمرکز می کند ، از جمله مهربانی ، دوستی ، همدلی و احترام ، شخصی سازی مطالب به کودک با گذشت زمان. به نظر می رسد که Moxie یک انتخاب چشمگیر در این گروه است ، اگرچه اوضاع هنوز در مراحل بسیار ابتدایی است. در کنار تمام مشکلات داخلی که با راه‌اندازی ربات خانگی به وجود آمده است .

این ربات در پاییز 2020 آماده عرضه و فروش است.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


ارتباط با کارشناس فروش