چگونه امنیت ساختمان را در برابر سرقت افزایش دهیم؟

  0
 127

  

ایمن سازی ورودی های خانه، اولین اقدام برای بالا بردن امنیت

ایمن سازی ورودی های خانه، اولین اقدام برای بالا بردن امنیت در منازل می باشد. هر شخصی برای بالا بردن امنیت در منزل خود دست به یک اقدام می زند مثلاً شخصی درب ضد سرقت در ورودی منزل کار می گذارد و یا شخصی جهت نگهداری اجناس گران قیمت از گاو صندوق استفاده می کند و در این بین بعضی از افراد از دوربین های امنیتی استفاده می کنند. ما در نظر داریم در این مقاله شما را جهت ایمن سازی منزل راهنمایی کنیم.

امروزه جهت ایمن سازی منازل، کمپانی های تولید کننده در زمینه امنیت  اماکن روز به روز در حال پیشرفت می باشند مثلاً درب های ضد سرقت به نحوی طراحی شده که کمتر کسی بتواند آن را باز کند و یا حتی به آن آسیبی بزنند اما درب های ضد سرقت زمانی کاربرد دارند که شما در منزل نباشید پس ایمنی صد در صد را برای شما تضمین نخواهند کرد و جهت ایمن سازی منازل خود وبالا بردن امنیت نیاز دارید تا همه ی جوانب را در نظر بگیرید.

دسترسی به خانه را محدود کنید

در مرحله اول سعی کنید دسترسی به محل های ورودی اماکن خود را محدود و کنترل نمایید و چنانچه شما در آپارتمان سکونت دارید شاید مهمترین نقطه برای شما درب ورودی تان باشد اما در نظر داشته باشید در یک ساختمان درب ورودی اصلی و همچنین درب پارکینگ حریم اصلی شما می باشد، پس باید سیستم امنیتی درب های ورودی را بالا ببرید مثلاً از قفل ضد سرقت و همچنین از درب های ریموت دار در پارکینگ های ساختمان کار گذاشته و در نهایت دوربین های امنیتی اطراف درب های ورودی نصب شود. حتماً به این نکته توجه کنید که تعداد دوربین های امنیتی را بسته به متراژ ساختمان نصب نمایید.

نقاط تاریک و کور حیاط و ورودی امنیت ساختمان را به خطر میاندازند

نقاط تاریک و کور حیاط و ورودی امنیت ساختمان را به خطر می اندازد، پس به این نکته توجه داشته باشید که زمان نصب دوربین های امنیتی لامپ های مادون قرمز می تواند تمام محیط های تاریک و کور را پشتیبانی کند.در زمان انتخاب دوربین حتماً دقت کنید که آیا دوربین مدنظر توانایی ضبط آن محیط را در شب و روز را دارد تا تصویر مناسبی در اختیار شما قرار دهد.

نقش پنجره ها در امنیت خانه

تمام نکته های گفته شده جهت امنیت ساختمان و بیرون منزل شما بود اما دقت داشته باشید جهت ایمنی داخلی منزل خود هم اقدامات لازم را انجام دهید، مثلاً درب ورودی ضد سرقت کار گذاشته ویا پنجره های منزل را به به خوبی با نصب نرده وقفل مسدود کرده تا از ورود هر شخصی جلوگیری کنید.

کلیدهای یدکی ساختمان

در حفظ و نگهداری کلید های یدکی ساختمان کوشا باشید و از سپردن کلید به هر شخصی خودداری کنید.

از ورود افراد ناشناس به خانه تا حد امکان جلوگیری کنید

با توجه به پیشرفت در قفل های منازل شما می توانید از قفل های هوشمند استفاده کرده، این قفل ها می توانند با اثر انگشت و کارت عمل کرده که بعضی از این قفل ها دارای دوربین هوشمند که قابلیت تشخیص چهره را دارند نصب نمایید که از ورود هر شخصی جلوگیری کنید.

نورپردازی مناسب

اگر از دوربین های هوشمند در خانه استفاده میکنید آن را در مکان مناسب با نور پردازی مناسب قرار دهید تا بتوانید بهترین تصویر را از آن دریافت نمایید.

شاید مهم ترین اصل در امنیت منازل محیط بیرونی ساختمان باشد، حال می خواهیم امنیت در خانه را هم به شما توضیح داده تا در مواقعی که شما در منزل حضور نداشتید خیالتان از امن بودن راحت باشد. شاید داشتن یک گاو صندوق در منزل مناسب باشد اما توجه داشته باشید نحوه قراردادن آن در منزل و غیر قابل حمل بودن و در دسترس نبودن آن بسیار مهم می باشد، توجه داشته باشید که از به روزترین گاو صندوق استفاده کنید تا از دسترسی به آن جلوگیری شود.

ما توصیه می کنیم که برای امنیت بهتر در منزل از دوربین های هوشمند استفاده نمایید، دوربین هایی که شما افراد در صورت حضور نداشتن شما از ورود افراد ناشناس به خانه جلوگیری کند. اما یک نکته بسیار مهم در اینجا باید بگوییم که تمامی دزدها با صورت پوشیده وارد منزل شما می شوند و فقط ضبط تصاویر شاید کارایی آن چنانی برای شما نداشته باشد پس دوربینی انتخاب کنید که محض ورود هر فردی به منزل شما آلارم دهد تا در همان زمان مطلع شوید.

آیا می دانید ایمن سازی منازل فقط برای جلوگیری از دزدی نیست ؟

ایمن سازی منازل فقط برای جلوگیری از دزدی نیست و شما باید به نکات دیگر مثل نشتی آب، نشتی گاز که منجر به آتش سوزی یا حتی گاز منو اکسید کربن نیز توجه کنید که این نوع از خطرات مرگ خاموش می نامند، را مورد توجه قرار گیرد.

بنابراین شما باید به تجهیز هوشمند منازل اقدام کنید. حال در نظر داریم نکات بسیار مهم را جهت منازل ایمن سازی این خطرات را برای شما بیان کنیم.

ما به شما سنسورهای هوشمند را توصیه می کنیم که هر یک کاربرد خاص خود را دارند مثلاً سنسور دود که برای تمامی ساختمان های ساخته شده اجباری می باشد اما ما به شما سنسور گاز هم معرفی می کنیم که جلوگیری می کند از مرگ خاموش که بسیار شایع است.

سنسور درجه حرارت شاید خیلی نیاز منازل نباشد اما می توانید از آن جهت کنترل سیستم گرمایشی و سرمایشی استفاده کنید تا محیط منزل خود را کنترل کرده و از مصرف بیش از حد در راستای اقتصادی این نوع وسایل جلوگیری کنید.

سنسور تشخیص نور هم از لحاظ اقتصادی برای شما مناسب می باشد و می توانید نور منازل خود را با توجه به شب و روز کنترل کنید، البته باید توجه کنید که کاربرد این سنسورها نیازمند لامپ های هوشمند می باشد.

از جعبه وسایل گران قیمت خود به خوبی محافظت نمایید.

همیشه جواهرات و وسایل گران قیمت خود را درون جعبه  و جاهایی مانند گاو صندوق نگه داری کنید، گاو صندوق ها نیز انواع مختلفی داشتند و بعضی از آنها در قسمت هایی از منزل مانند زیر تابلو مخفی می شوند.

اقدامات لازم برای بالا بردن امنیت خانه و پیشگیری از سرقت

پیشنهادات شرکت تکتور برای ایمن نگه داشتن وسایل منزل استفاده از پک های امنیتی است ، از برندهای معروف و مشهور دنیا کمپانی های متعددی وجود دارند که برای ایمنی منزل تلاش کرده اند. از آیفون های تصویری و هشدار دهنده مانند برند های کوماکس (Commax ) و سامسونگ (Samsung) تا قفل درب منزل ضد سرقت که می توان از بهترین قفل درب منزل به برند سامسونگ اشاره کرد. قفل درب منزل سامسونگ با ساختار 3 گانه رمز ورود دستی، کارت RF و اثر انگشت می تواند به شما کمک کند تا نهایت ایمنی را برای ساختمان و منزل و محل کار خود به کار ببرید.

برای ایمنی داخل منزل نیز کمپانی های معروف دنیا مانند برند یوفی(eufy) و رینگ ( Ring) به کمک شما می آیند.

دوربین امنیتی کوچک وبزرگی که می تواند به شما کمک کند تا همیشه منزل خود را زیر نظر داشته باشید.

این دوربین ها ممکن است دوربین امنیتی سیم کارت خور باشد و یا دوربین امنیتی بی سیم باشد که از شبکه وای فای درون منزل شما کمک می گیرد. دوربین نظارتی شیائومی و دوربین امنیتی شیائومی در کنار برند یوفی و رینگ نیز به رقابت پرداخته و هر کدام سعی می کنند تا با ارائه به روزترین تکنولوژی های روز دنیا خدمات بهتری را ارائه دهند.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.