اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر

  0
 5051

برای اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر باید مراحل خاصی را طی کنید تا پس از خرید موس یا کیبودر کامپیوتر خود از آن استفاده کنید. این نوع ابزارها به دلیل نداشتن اتصال از طریق پورت USB از فناوری های خاص دیگری مانند بلوتوث یا وای فای بهره می برند که باعث می شود، روش اتصال آنها متفاوت باشد. البته اکنون با رشد فناوری این نوع محصولات، اتصال آنها نیز به حالت Plug&Play در آمده است. اما در بسیاری از موارد بهتر است برخی از نکات را برای اتصال بهتر این محصولات در نظر بگیرد. براساس نوع فناوری اتصال این محصولات، روش و سرعت کارکرد آنها نیز متفاوت است، در این مقاله سعی شده است تا بهترین روش اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر را برای شما تهیه کنیم.

آموزش گام به گام نصب و اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر و لپ تاپ

بعد از بازکردن موس و کیبورد خود از جعبه، یک دانگل به صورت جدا یا متصل شده به سخت افزار را مشاهده می کنید که مانند یک فلش کوچک است. این محصول همان اتصال دهنده یا به اصطلاح دریافت کننده اطلاعات است که باید به کامپیوتر متصل شود، دانگل را از محل خود خارج کنید و سپس به پورت USB کامپیوتر متصل کنید.

اتصال دانگل موس و کیبورد

تنها اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر سبب کارکرد این ابزارها نمی شود. شما برای استفاده بهتر از این محصولات نیازمند استفاده از باتری هستید، بهتر است بسته به نوع باتری که محصول شما نیاز دارید آن را تهیه کنید. سپس درب زیرین کیبورد یا موس خود را باز کرده و سپس اقدام به قرار دادن باتری ها کنید. برخی از کیبوردها و موس های موجود در بازار با باتریهای گرید AA و AAA کار می کنند و در برخی دیگر توانایی شارژ باتری نیز وجود دارد. کافی است با بازکردن در پشت موس خود، باتری را در محل درست آن قرار دهید و سپس آن را ببندید.

 باتری موس و کیبورد بی سیم

بعد از انجام این کار، حال با زدن دکمه روشن و خاموش کردن کیبورد یا موس خود اتصال ماوس و کیبورد بی سیم بلوتوثی و وایرلس به کامپیوتر خود را کامل کنید، تا رایانه بتواند ورودی جدیدی که به آن متصل شده را تشخیص دهد، معمولا این بخش کمی زمان می برد و بین 1 الی 2 دقیقه اگر دستگاه جدیدی را به ویندوز خود نصب می کنید، باید صبر نمایید.

آموزش روشن کردن موس و کیبورد بی سیم

بعد از روشن کردن و شنیدن صدای اتصال موس یا صفحه کلید به کامپیوتر، حال کافی است با حرکت دادن موس آن را تست کنید. برای تست کیبورد نیز با زدن دکمه های استارت می توانید از کارکرد آن مطمئن شوید. اگر کیبورد شما دارای بخش نام پد است بهتر است آن را نیز به صورت جداگانه بررسی کنید.

نحوه اتصال موس یا کیبورد بلوتوث دار

اگر شما از موس یا کیبورد بلوتوث دار استفاده می کنید و محصول شما دانگل مجزا ندارد، باید این روش را پیش بگیرید. در ابتدا موس خود را از طریق دکمه زیر موس روشن کنید، تا به همراه موس بلوتوث دستگاه نیز فعال شود. بعد از انجام اینکار حال باید وارد تنظیمات رایانه خود شوید.بعد از اتصال موس به صورت بی سیم؛ حال کافی است که از طریق منوی استارت خود وارد، بخش setting (تنظیمات) رایانه خود شوید تا بتوانید بخش بلوتوث را پیدا کنید.

تنظیمات اتصال موس و کیبورد بی سیم

با ورود به این حال بر روی گزینه دیوایس (دستگاه‌ها) کلیک کنید تا بتوانید ابزارهایی که به رایانه شما متصل شده اند یا میخواهید به صورت دستی به رایانه خود متصل کنید را پیدا کنید.

 تنظیمات ویندوز اتصال موس و کیبورد

حال وارد بخش بلوتوث شوید و سپس اگر رایانه شما به صورت خودکار دارای دریافت کننده بلوتوث است آن را روشن کنید، در غیر این صورت بهتر است یک دانگل بلوتوث جدا از مغازه کامپیوتر فروشی خود خریداری کنید.

تنظیمات ویندوز 10 برای بلوتوث موس و کیبورد

حال گزینه Add Bluetooth or other device را برای اتصال موس و کیبورد بی سیم به کامپیوتر خود انتخاب کنید و سپس موس شناسایی شده را انتخاب کنید، با این کار موس به رایانه شما متصل می شود و کمی زمان میبرد تا درایور آن را شناسایی کند. بهتر است در هنگام شناسایی موس دست به آن نزنید و از خاموش کردن آن بپرهیزید، زیرا فرایند بررسی موس های بلوتوثی کمی زمان بر خواهد بود.

 

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


ارتباط با کارشناس فروش