دوربین هوشمند

اشتراک :

پیشرفت تکنولوژی همواره در راستای خدمت به انسان در حال حرکت است و یکی از این پیشرفت‌ها در زمینه هوشمند‌سازی محصولاتی همچون دوربین‌ها است.

هدف از هوشمند سازی دوربین ها چیست؟

هنگامی که شما در منزل حضور ندارید، در صورت حضور فرد غریبه‌ای در منزل آژیر خطر به صدا در می‌آید و یا بر روی سیستم موبایلی شما از جانب دوربین هوشمندتان اخطار دریافت می‌نمایید، حتی در بعضی از دوربین‌ها نیز قابلیت ضبط تصاویر و ویدیو به صورت پیش فرض در دستگاه هایی مانند DVR یا همان NAS فعال شده است.

تفاوت دوربین های هوشمند با دوربین های مدار بسته در چیست؟

در دوربین‌های مدار بسته باید حتما سیم کشی در داکت یا داخل دیوارهای منزل نصب شود و دوربین به صورت خودکار و همیشگی از محیط پیرامون فیلم برداری می‌نماید و در دستگاه DVR این ویدیو ها ضبط  میشود تا هنگام بروز مشکل این ویدیو‌ها بازبینی شوند.

در دوربین های مدار بسته قابلیت چرخش خودکار وجود ندارد و یک زاویه دید مشخص دارد اما در دوربین های هوشمند شما بدون نیاز به سیم کشی دوربین را نصب کرده و با یک اپیلیکیشن به موبایل شما متصل می‌شود. دوربین های هوشمند قابلیت چرخش و DUM (چرخش خودکار و دنبال کردن سوژه) را دارند و در صورت بروز مشکل سریعا برای شما عکس و فیلم ارسال می‌نمایند.

انواع دوربین هوشمند

  • دوربین امنیتی خانگی

این دوربین برای نصب در محیط منزل در نظر گرفته شده و با چرخش خودکار و یا قابلیت چرخش از طریق نرم افزار از محیط منزل به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد.

  • دوربین هوشمند بالت بیرونی

به طور کلی این دوربین ها در محیط های باز و حیاط منزل نصب می شوند و در صورت رفت و آمد مشکوک از طریق اپیلکیشن گزارش میدهند. عموما در دوربین های هوشمند بالت نور قوی و دید در شب زیاد در نظر گرفته می شود تا بتواند در هنگام شب و بدون نور تصویر واضحی ارائه کند.

  • دوربین هوشمند اتاق کودک

این دوربین ها دارای سنسورهای قوی برای گزارش های لحظه ای از کودک و محیط کودک به مادر هستند، سنسورهایی همانند شاخص دی اکسید کربن، شاخص دما و بوی پوشک، سنسورهای گریه کودک، سنسورهای حرکتی و صدا که همگی برای ایمن بودن محیط کودک و آرامش والدین در نظر گرفته شده است.

  • دوربین دوربل درب منزل

این نوع دوربین هوشمند که به تازگی راه به بازار پیدا کرده است به محض حضور شخص درب منزل و حتی قبل از زنگ زدن از او ویدیویی کوتاه تهیه کرده و برای شما ارسال میکند، بدین گونه شما می توانید متوجه شوید که چه اشخاصی درب منزل شما حضور پیدا کرده اند.

قابلیت و امکانات دوربین هوشمند

دوربین های هوشمند دارای امکانات متفاوتی هستند که بستگی به نوع کارکرد و مصرف آن دارد که در زمان و مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

  • ذخیره سازی

دوربین های نظارتی و یا امنیتی اکثراً دارای دستگاه DVR هستند که در دوربین های هوشمند به نام NAS شناخته می شود، این دستگاه‌ها قابلیت ذخیره سازی را دارند.

ذخیره سازی دوربین های هوشمند بستگی به نوع حجم هارد دستگاه NAS دارد که این امکان را به شما می دهد هر زمانی که نیاز به چک کردن ویدئوهای ضبط شده داشتید بتوانید به راحتی زمانهای قبل را چک نمایید.

  • دید در شب

دوربین های هوشمند معمولاً دارای زوم، دید در شب و انتقال صدا و آلارم تردد می باشند.

زمانی که ترددی در محدوده تحت نظارت دوربین انجام شود  شروع به ضبط می‌نماید و یک آلارم هم برای تلفن همراه شما می آید که متوجه تردد و یا تغییرات در آن مکان شوید.

برای دید بهتر و شفاف تر شرکت های سازنده چراغ های مادون قرمز برای دید در شب را برای دوربین های هوشمند در نظر میگیرند تا تصویر و ویدیویی کامل ارائه کند.

  • اپلیکیشن

این دوربین ها معمولاً دارای برنامه (اپلیکیشن) هستند که شما می توانید با نصب برنامه روی تلفن همراه خود از قابلیت های فراوانی بهره مند شوید. برنامه های نصب شده دارای تنظیماتی هستند که می توانید با راه اندازی و تغییرات در برنامه نصب شده تصویر، صدا ، آلارم تردد، نور و ساعات ضبط و توقف آن را کنترل نمایید و با دسترسی به اینترنت تلفن همراه خود می توانید مکانی که دوربین تحت شبکه یا هوشمندی را نصب نموده اید با فاصله های بسیار کنترل نمایید. شما در زمانیکه به محل کار می روید و پرستار از کودکتان مراقبت می نماید، با استفاده از دوربین اتاق کودک بطور مداوم و با آرامش خیال کامل پرستار و کودک خود را در منزل چک نمایید.

  • نصب آسان

یکی از بهترین ویژگی های دوربین های تحت شبکه هوشمند نصب آسان و کنترل دوربین های نصب شده در هر زمان و مکانی است که دسترسی به اینترنت وای فای یا تلفن همراه داشته باشید.

مزایای استفاده از دوربین هوشمند برای خانه و محیط کار

دوربین های هوشمند تحت شبکه در حال حاضر بعلت اینکه بدون سیم هستند و از راه بسیار دور هم در هر زمان و مکانی قابل کنترل می باشند شدیداً دوربین های نسل قبل و سیم دار را به چالش کشیده اند و رفته رفته آن ها را از بازار رقابت و تکنولوژی دور می‌کنند.

خرید بهترین دوربین مدار بسته هوشمند از فروشگاه اینترنتی تکتور

با توجه به اینکه امروزه اکثر پدران و مادران مشغول به کار و فعالیت خارج از منزل هستند، فروشگاه اینترنتی تکتور توانسته است با ارائه برندهای روز دنیا در حوزه دوربین های هوشمند به صورت کاملاً تخصصی فعالیت نموده تا شما بتوانید با اطلاعات کامل نسبت به انتخاب دوربین اتاق کودک و دوربین های امنیتی به آرامش خاطر برسید و در هر زمان و مکانی از راه دور همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

ارتباط با کارشناس فروش