ترازو هوشمند

اشتراک :

انواع ترازو

 • ترازو خانگی معمولی

 یکی از راههای پیشگیری از بیماری و چک کردن سلامتی انسانها، داشتن ترازو خانگی برای خانواده ها در منزل می باشد.ساده ترین نوع این ترازوها که اکثر خانواده ها از آن استفاده می کنند و یا در مکانهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرند فقط وزن اشخاص را نمایش می دهند که بطور استاندارد قابلیت وزن از 5 کیلوگرم الی 180 کیلوگرم را نمایش می دهند.

 • ترازو هوشمند خانگی

این ترازوها از نسل جدید ترازوهای خانگی معمولی می باشد که شما می توانید به وسیله آن به غیر از وزن خود آیتم های مهم تری از هر یک قسمت های بدن خود را به صورت دقیق و هوشمند دریافت کنید. ترازوی هوشمند سلامتی قابلیت های زیادی را به شما نمایش خواهد داد که فقط کافی است برنامه مربوط به آن ترازو را در گوشی موبایلتان نصب و راه اندازی کنید. ما اینجا به بررسی دقیق این ترازو های هوشمند می پردازیم.

مزایای ترازوی وزن کشی هوشمند نسبت به ترازوی معمولی

در ترازوی های معمولی شما تنها وزن خود را مشاهده میکنید اما در ترازوهای هوشمند ویژگی های زیادی وجود دارد که به شما کمک میکند تا بیشترین اطلاعات را نسبت به بدن خود داشته باشید.

ویژگی های کلیدی انواع ترازوی وزن کشی دیجیتال

 • وزن یا همان Weight

مهم ترین شاخصه ترازوی هوشمند اندازه گیری وزن با هر شخصی می باشد.دقت در اندازه گیری وزن شما می تواند به روند بهبود در سلامتی کمک کند پس توجه داشته باشید زمان وزن کشی خود را رعایت کنید. بهترین زمان برای وزن کشی قبل از صبحانه و یا بعد از گذشت 2 ساعت از صرففف صبحانه می باشد و حتما به این نکته توجه داشته باشید که بعد از اجابت مزاج وزن کشی را انجام دهید.

 • شاخص BMI

مخفف کلمه (BMI (Body Mass Index  می باشد که معنای آن شاخص توده بدنی است. این شاخص به شما کمک می کند تا بتوانید اضافه وزن و یا کاهش وزن خود را بررسی کنید. و و زن ایده آل خود را به وسیله آن محاسبه و دریافت کنید. توجه داشته باشید که فقط وزن نمی تواند این فرمول را برای شما محاسبه کند و حتما نیاز است قد و جنسیت هر فرد مشخص شود.

 • شاخص  %Body Fat

شاخص درصد چربی بدن %Body Fat یکی از مهم ترین شاخص های موجود در ترازو های هوشمند خانگی نشان دادن درصد چربی بدن شما می باشد. جهت محاسبه دقیق این شاخص در ترازوی هوشمند ایستادن روی ترازو به صورتی که هیچ پوششی بین پاهای شما و ترازو هوشمند نباشد صورت می پذیرد که بتواند جریان الکتریکی خفیفی را از بدن شما عبور کند.

 • شاخص توده عضلانی Muscle Mass

این شاخص با توجه به محاسبات BMI بدست خواهد آمد. این شاخص میزان بافت استخوان و عضله را به شما خواهد داد و مشخص می کند که فرد دارای چاقی، اضافه وزن، نرمال و یا لاغر می باشد.

 • شاخص آب بدن

ترازو دیجیتال هوشمند قابلیت محاسبه آب بدن شما را خواهند داشت و به شما خواهند گفت میزان آب بدن کم، نرمال و یا زیاد خواهد بود.

 • شاخص میزان متابولیسم پایه BMR

 معیاری برای مشخص کردن کالری مورد نیاز بدن می باشد. عدد مشخص شده نشان می دهد که شما در طول روز چه میزان به کالری نیاز خواهید داشت.

 • شاخص چربی احشائی

یکی از مهم ترین شاخصه های موجود در ترازوهای هوشمند نشان دادن چربی احشائی یا همان چربی دور شکم می باشد. جدی ترین شاخصه در سلامتی هر فرد میزان چربی آن می باشد و در صورتی که میزان چربی شما با شاخصه ها بالا باشد. حتما این شاخصه را جدی گرفته و به پزشک مراجعه کنید.

 • شاخص توده بدون چربی بدن LBM

میزان توده بدون چربی بدن معمولاً متفاوت می باشد و باید توجه کرد که وزن بدون چربی بدن در چه میزان مشخص شده که به سه صورت کم، نرمال و زیاد نشان داده می شود.

 • شاخص توده چربی بدن

این مشخصه در ترازوی هوشمند میزان توده چربی بدن را به صورت کیلوگرم نمایش خواهد داد.

 • شاخص توده استخوانی

 یکی دیگر مشخصه های موجود در ترازوی هوشمند میزان توده استخوانی هر شخص به صورت کیلوگرم می باشد. این شاخصه مقدار ماده معدنی در بافت استخوان را نمایش خواهد داد.

 • شاخص سن بدن

تمامی این شاخصه های موجود در ترازوی هوشمند به شما کمک می کند که بتوانید سن بدن خود را تشخیص دهید. میزان متابولیسم رابطه مستقیم با میزان سن بدن دارد و هرچقدر میزان متابولیسم یا همان توده عضلانی بیشتری دارند سن بدن آنها جوانتر خواهد بود.

 • شاخص پروتئین

میزان درصد شاخص پروتئین در افراد بسیار حائز اهمیت می باشد محاسبه میزان این شاخصه بر اساس شاخصه های عضلانی بدست آمده می باشد. در صورت پایین بودن سطح پروتئین یا کمبود می تواند باعث ضعف سیستم عضلانی و حتی کم خونی شود. پس این شاخصه را هیچ وقت فراموش نکرده و توسط ترازوی هوشمند بررسی کنید.

خرید ترازوی وزن کشی هوشمند از فروشگاه اینترنتی تکتور

امروزه با توجه به اینکه خانواده ها از کودکان تا پدربزرگ و مادربزرگ به سمت و سوی تکنولوژی و اینترنت رفته اند و زمان زیادی را صرف شبکه های اجتماعی و بازیهای کامیوتری و .. می نمایند، موجب تغییر در سبک زندگی ما شده است که می توانیم با ورزش کردن، یاده روی، رژیم غذایی مناسب و کنترل وزن همیشه شاداب و سلامت باشیم.

حال فروشگاه اینترنتی تکتور در نظر دارد یکی از بهترین ترازو وزن کشی هوشمند را به شما معرفی کند.

برند eufy یکی از بهترین برندهای موجود در بازار در حوزه تولید و فروش تجهیزات خانه هوشمند می باشد. این برند یکی از زیر مجموعه های برند Anker آمریکا می باشد، شاید همین که شما محصولی را انتخاب می کنید که یکی از بزرگترین کمپانی های آمریکایی آن را شتیبانی می کند، خیالتان از خرید آن راحت خواهد شد. این محصول با شتیبانی قوی اپلیکیشن کار را برای شما آسان کرده و به شما کمک میکندتا آنالیز کاملی از بدنتان را دریافت کنید.

شما می توانید با خرید ترازو هوشمند به حفظ سلامتی خود کمک کنید و با بهترین قیمت ترازو هوشمند خود را از فروشگاه اینترنتی تکتور تهیه نمایید. چنانچه مایل به خرید عمده این محصولات هستید، میتوانید اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص را از صفحه فروش عمده ترازو هوشمند کسب کنید. 

ارتباط با کارشناس فروش