اسپیکر

اشتراک :

شاید اسپیکر های بلوتوث را در قفسه مغازه ها دیده باشید. بلندگو های کوچک و جمع و جوری که معمولا با باتری ها کار میکند و از طریق بلوتوث به گوشی و تبلت ما متصل میشود. بلندگوها به عبارتی اسپیکر های معمولی با جک هدفون یعنی همان فیش سه و نیم میلی متری آشنا به تبلت و گوشی متصل میگردد. اگر سیستم استریوی قدرتمندی دارید هر یک از دو بلندگوی اصلی ان با یک کابل ضخیم به بخش مرکزی که امپلیفایر است.

امکان دارد سیستم صوتی بسیار ساده ای داشته باشد و یا سیم نازکی به دو بلندگوی کوچک ان وصل شده باشد. بلوتوث راه ارتباطی بسیار ساده ای است که به سیم هیچ گونه نیازی ندارد . به غیر از اسپیکر های بلوتوث هدست ها و هدفون ها و نیز ایرفون های کوچک با استفاده از بلوتوث صدا را منتقل میکنند . بنابراین بلوتوث فقط برای ارسال کردن فایل ها نیست بلکه داده های مربوط به صدا را نیز میتوانیم از این روش جابجا کنیم .

اسپیکر Wi-Fi و Bluetooth

وای-فای ها هم می‌توانند برای انتقال صدا و با توجه سرعت زیاد آن ها حتی برای انتقال و به اصطلاح استریم کردن ویدیو ها به کار برده شوند. اسپیکر و هدست وای-فای هم در بازار محصولات الکترونیکی وجود دارند اما فرق آن با بلوتوث چیست؟ اولین تفاوت در قابلیت حمل آن ها می باشد. اسپیکر بلوتوث معمولاً کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تر و در نتیجه سبک‌تر است در حالی که اسپیکرهای وای-فای، حجیم‌تر و سنگین‌تر می باشند و بهتر است در یک موقعیت ثابت مورد استفاده قرار گیرند. دومین تفاوت به روش ارتباط وسایل باز می‌گردد. در بلوتوث رابطه مستقیم است اما در وای-فای ها معمولاً ابزار دیگری مثل مودم یا روتر مورد نیاز است. در واقع شبکه‌ای از وسایل خانه از طریق وای-فای با هم لینک می‌شوند که اسپیکر وای-فای هم می‌تواند یکی از آن وسایل باشد. البته مزیت اسپیکر وای-فای این است که وسایل مختلف از طریق شبکه با آن در ارتباط خواهند بود و می‌توانند صدا را از آن پخش کنند. سومین تفاوت به سرعت و کیفیت ارتباط بی‌سیم مربوط می‌شود. وای-فای ممکن است تا ۱۰۰متر فاصله را هم پوشش دهد اما بلوتوث به ۳۰فوت یا حدود ۱۰متر محدود می‌شود. عملاً با توجه به محیط شلوغ منازل و سایر اماکن شهری، برد مفید بلوتوث و وای-فای بسیار کمتر می باشد. مثلاً در مورد بلوتوث فاصله‌ی ۵ یا ۶ متر، معقول‌تر است و در مورد وای-فای، بسته به تعداد دیوارها و وسایل موجود، برد مفید ممکن است حتی کمتر از ۱۵متر باشد. برد عملی وای-فای و بلوتوث به کیفیت تراشه‌ی مربوطه و نیز قدرت آنتن هم بستگی دارد.آخرین تفاوتی که با توجه به سرعت و قدرت وای-فای بدیهی به نظر می‌رسد، مصرف انرژی بیشتر می باشد. بلوتوث کم‌ مصرف ‌تر است و در نتیجه سرعت و برد آن هم کمتر است.

                       

دسته بندی اسپیکر ها

اسپیکر های منفعل: اسپیکر های منفعل که فقط از ویژگی های اساسی بلندگو در ان استفاده شده است بلند گوهای منفعل نام گذاری شده است. این بلندگو ها برای تولید کردن صدا به تقویت کننده برق جدا نیازمند است.

اسپیکرهای خود فعال: بلندگوهایی که دارای تقویت کننده قدرت داخلی هستند بلندگوهای فعال نامیده میشوند. همچنین این نوع بلندگوها دارای یک امپیلی فایر داخلی هستند میتونید به صورت مستقیم به یک میکسر ان را متصل کنید. که باعث کم شدن تعداد کابل های مورد نیاز میشود.

اسپیکر های اصلی: این نوع از اسپیکر ها بلندگو هایی هستند که حداکثر صدا را به مخاطبان یا شنوندگان میرسانند. براساس سایز ونوس و همچنین قدرت تقویت کننده درباره ی تعداد و اندازه اسپیکر ها در مورد اسپیکر های منفعل تصمیم گیری کنید.

اسپیکر های مانیتور: این نوع از بلندگو ها توسط پخش تولید کننده ها برای مانیتور صدا استفاده میگردند. بلندگوهای مانیتور به راه و روش های متفاوت و مختلفی بسته به شکل انها بر روی کف یا پایه ها قرار گرفته اند . در زمان انتخاب یک اسپیکر به شما توصیه میکنیم که با مراجعه کردن به کاتالوگ با سایر منابع اطلاعاتی مانند: اندازه ی بلندگو ، امپدانس ، امتیاز قدرت و میزان فشار صدا را در مورد اسپیکر بررسی و مشاهده کنیم . اول از هر موضوعی به اندازه بلند گوها درباره ی ایتم مولفه یعنی قطعات یا واحد بلندگو نگاهی کلی بیندازیم . به صورت کلی برای همان سری از اسپیکر ها شعاع اسپیکر های بزرگتر ساده تر ان است که صدا در محدوده فرکانس پایین تولید شود.

                             

انواع اسپیکر(بلندگو)

اسپیکر بلوتوثی: راه ارتباطی اصلی این اسپیکرها از طریق بلوتوث است اما یک اسپیکر بلوتوثی می تواند راه های ارتباطی دیگری نیز داشته باشد.

اسپیکر رومیزی: وزن این اسپیکرها عمدتا بیشتر بوده و از باتری استفاده نمیکنند . این اسپیکرها برای مصارف خانگی و اداری مناسب است.

اسپیکر باند: این اسپیکرها بزرگ، حجیم و سنگین هستند و برای مهمانی و مجالس بزرگ استفاده می شوند.

                                     


      

برای خرید اسپیکر چه فاکتورهایی میتواند مد نظر ما باشد؟

       

جدا از انواع اسپیکر فاکتورهایی به صورت کلی در خرید یک اسپیکر باید مد نظر ما باشد.

  • توان خروجی کلی اسپیکر: توان خروجی اسپیکر بیانگر قدرت صدایی است که در نهایت به گوش ما می رسد، این خروجی صدا می تواند توسط یک بلند گو و یا چند بلند گو تولید شود به عنوان مثال ممکن است خروجی دو اسپیکر 24 وات باشد اما یکی با دو بلندگوی 12 وات و دیگری با یک بلندگوی 24 وات، باید به این مورد توجه شود که خروجی با دو و یا چند بلندگو پخش مناسب تری داشته و در صورت زیاد کردن صدا تا آخر گز گز کمتری به گوش میرسد، همچنین باید به قطر بلندگو نیز دقت شود.
  • باتری: اگر اسپیکری که قصد تهیه آنرا دارید از برق شهری به صورت مستقیم استفاده نمیکند (اسپیکرباند بزرگ و اسپیکرهای رومیزی) باید به میلی آمپر باتری آن دقت شود، هرچه میزان میلی آمپر باتری بیشتر باشد یعنی ساعت کار اسپیکر بالاتر است که باید توجه داشت میزان بیشتری هم باید در شارژ باقی بماند، البته اسپیکرهایی که از چراغ LED برای رنگ استفاده میکنند میزان بیشتری از شارژ باتری را استفاده میکنند.
  • وزن اسپیکر: اگر از دسته کسانی هستید که تمایل دارند اسپیکر را با خود به هرجایی ببرند و در طبیعت و مکان های مختلف از اسپیکر خود استفاده کنند حتما باید به وزن اسپیکر دقت کنید.
  • راه های اتصال: راه های ارتباطی زیادی برای اتصال به یک اسپیکر وجود دارد، بلوتوث، جک 3.5 میلیمتری صدا، ورودی کارت حافظه، پورت USB و حتی قابلیت اتصال به یک اسپیکر همسان، وقتی صحبت از پیشرفت تکنولوژی می شود شما حتی باید به نسخه بلوتوث خود دقت کنید، برای اتصال به یک اسپیکر همسان شما باید این را بدانید که اسپیکر شما قابلیت وای فای و ADD شدن با یک اسپیکر همسان خود را دارد یا نه؟!!
  • میکروفون: اگر از کسانی هستید که تماس های خود را نیز با اسپیکر پاسخ می دهید میکروفون برای شما یک فاکتور بسیار مهم است، اگر اسپیکر دارای میکروفون نباشد شما تنها می تواند صدای تماس گیرنده را بشنوید و امکان پاسخگویی به آنرا نخواهید داشت!!
  • ضمانت پس از خرید: ضمانت پس از خرید برای هر کالایی می تواند از فاکتورهای مهم باشد، شما با خرید از فروشگاه اینترنتی تکتور 7 روز ضمانت تعویض کالا دارید و خرید اسپیکر از تکتور با بالاترین کیفیت را تجربه میکنید.
  • فاکتورهای سلیقه ای: اگر قصد دارید از اسپیکر خود استفاده خاصی را داشته باشید باید به فاکتورهای سلیقه ای خود دقت کنید، مثلا برای شخصی که از اسپیکر خود در کوه نوردی و طبیعت گردی استفاده میکند، در اسپیکر ضد آب ، ضد ضربه بودن و یا حتی داشتن چراغ قوه می تواند بسیار مهم باشد، اگر از اسپیکر خانگی استفاده میکنید زیبایی ظاهری، اگر از اسپیکر باند و یا اسپیکر رومیزی استفاده میکنید داشتن ریموت کنترل می تواند از فاکتورهای خرید این محصول باشد.
  • قیمت: از مهمترین فاکتورها برای خرید هر محصول می تواند قیمت آن محصول باشد، قیمت اسپیکر خانگی با قیمت اسپیکر باند خیلی متفاوت است و هر فرد بسته به نیاز خود می تواند یک اسپیکر تهیه کند، اما همانطور که گفته شد نباید کیفیت را فدای کمیت کرد و گاهی خرید یک اسپیکر با کیفیت می تواند خیلی بهتر و بالاتر از یک اسپیکر ارزان باشد.

خرید اسپیکر از تکتور با بالاترین کیفیت

فروشگاه اینترنتی تکتور برای خرید اسپیکر دو اصل را مد نظر دارد:

  • قیمت
  • ضمانت پس از خرید 

ضمانت پس از خرید

با خرید اسپیکر از فروشگاه اینترنتی تکتور می توانید مطمئن باشید که اسپیکر را از وارد کننده اصلی، بدون واسطه و با بهترین قیمت خریده اید و  تا 7 روز ضمانت تعویض دارید و می توانید در صورت هرگونه مشکل آنرا مرجوع و یا تعویض نمایید.

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.