میکروفن

اشتراک :

انو اع میکروفون

اولین نکته ای که هنگام ضبط یک برنامه یا صدا به گوش میرسد کیفیت صدای فرد صحبت کننده و میزان صدای محیط است و این مورد فقط با داشتن یک میکروفون خوب امکان پذیر است. به صورت کلی میکروفون ها به دو دسته تقسیم می شوند.

  • میکروفون کاندنسر

این نوع میکروفون ها صدا را با جزئیات فراوات دریافت میکنند، فرکانس آنها بالا است و دیافراگم قوی دارند. از نظر ظاهری میکروفون استودیویی و میکروفون گیمینگ از نوع کاندنسر هستند.

  • میکروفون داینامیک

این نوع میکروفون صدا را بسیار پر قدرت دریافت میکند و وکال های پر قدرت دارند و در اجراهای زنده استفاده می شوند. میکروفون یقه ای و میکروفون دستی از نوع میکروفون داینامیک است.


میکروفون ها نیز از لحاظ ظاهر انواع متنوعی دارند 

  • میکروفون یقه ای

این نوع میکروفون بسیار کوچک است و همانطور که از اسم آن مشخص است بر روی یقه لباس متصل می شود. این میکروفون دو مدل بی سیم و با سیم دارد که در مدل باسیم با یک سیم نازک و بلند به یک دستگاه متصل می شود و در مدل بی سیم با بلوتوث به دستگاه متصل می شود و در انواع مصاحبه های تلویزیونی و تهیه پادکست و آنباکس مورد استفاده است.

  • میکروفون رومیزی

این نوع میکروفون دارای یک پایه است که کمک میکند میکروفون را بر روی میز قرار دهید. میکروفون های پایه دار برای مصاحبه ها، بازی های آنلاین و تهیه پادکست و آنباکسینگ مورد استفاده قرار میگیرند.

  • میکروفون دستی

این نوع میکروفون بسیار رایج است و در تمام مصاحبه های تلویزیونی و گزارشگری استفاده می شود و همانگونه که از نام آن مشخص است باید آنرا در دست خود نگه دارید.

انواع میکروفون از لحاظ کاربرد متفاوت با ظاهر است.

  • میکروفون گیمینگ

این نوع میکروفون برای بازی های آنلاین استفاده می شود و برای ارتباط با هم تیمی ها است. میکروفون گیمینگ از طریق پورت USB به کامپیوتر و لپ تاپ متصل می شود و دارای یک مبدل آنالوگ به دیجیتال یکپارچه (ADC) است که سیگنال میکروفون آنالوگ را به داده های دیجیتال تغییر می دهد. به درایورهای خاصی هم احتیاج ندارند و از پورت AUX خودکار صدا استفاده می کنند. الگوی قطبی اکثر میکروفون گیمینگ Cardioid است که تنها صدای اطراف مخروط میکروفون را ضبط میکند.

  • میکروفون حرفه ای و استودیویی

میکروفون های حرفه ای و استودیویی یک دنیای متفاوت از میکروفون هاست که برای ضبط صدا مانند دکلمه و صحبت و ضبط آواز مورد استفاده قرار میگرد. این نوع میکروفون حتی در امور دوبله و گویندگی رادیو نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
معمولا میکروفون استودیویی را بر روی پایه های بلند نصب میکنند و انواع فیلترهای مخملی صدا و رفع نویز را روی آن نصب میکنند.
میکروفون های استودیویی از طریق رابط XLR کار می کند ، بدین معنی که شما برای اتصال این میکروفون به کامپیوتر خود نیاز به کارت صدا با جک های ورودیXLR  نیاز دارید. میکروفون های استودیویی دارای رنج قیمت و تکنولوژی بسیار متنوعی هستند  . از آنجایی که آنها از مبدل ADC یا مبدل دیجیتال به آنالوگ (DAC) برخوردار نیستند ، بنابراین مانند میکروفون های بازی نیستند و تمامی صداها را ضبط نمیکنند.

خرید میکروفون کامپیوتر

برای خرید میکروفون کامپیوتر ابتدا باید نیاز خود را شناسایی کنید و بدانید قرار است از میکروفون چه استفاده ای داشته باشید و سپس برای خرید اقدام کنید. 

برندهای میکروفن موجود در تکتور

اگر قصد خرید یک میکروفون استودیوگیمینگ را داشته باشید می توانید از تکتور بهترین میکروفون های حرفه ای گیمینگ را از برند ریزر خرید کنید. ریزر شناخته شده ترین برند در زمینه لوازم و تجهیزات گیمینگ است که میکروفون های استودیوگیمینگ دارند یعنی هم میتوانید برای تهیه پادکست و آنباکس از آن استفاده کنید و هم برای بازی های آنلاین از آنها استفاده کنید.

قیمت میکروفون

بسته به نیاز شما و برند و تجهیزات داخلی و جنس بدنه میکروفون قیمت آن نیز متفاوت است اما به صورت کلی میکروفون های استودیویی بسیار گران تر از میکروفون های گیمینگ هستند و ارزان ترین نوع میکروفون ها مربوط به میکروفون های یقه ای است.

فروش میکروفن کامپیوتر با تضمین کیفیت

تکتور تمامی تلاش خود را کرده است تا میکروفون هایی را در اختیار مصرف کننده قرار دهد تا بتوان در چند حالت از آنها استفاده کرد و تنها یک کاربرد نداشته باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت تکتور به آسانی میکروفون مورد نظر خود را تهیه کرده و با تضمین کیفیت و 7 روز ضمانت تعویض کالا به صورت آنلاین و رایگان درب منزل خود آنرا دریافت نمایید.تکتور علاوه بر اینها، در زمینه فروش عمده لوازم جانبی کامپیوتر و لپ تاپ نیز به مشتریان خود با شرایط استثنایی خدمت رسانی میکند. شرایط خرید عمده محصولات را میتوانید در سایت مطالعه کنید. 
 

ارتباط با کارشناس فروش